категорії: блоґ-запис

"Тотальний футбол" в БаБуїні

теґи: Бабуїн, Грані-Т, Тотальний футбол, презентація

31 травня у столичній букарні «Бабуїн» видавництво «Грані-Т» та Польський інститут у Києві презентують українсько-польську антологію «Тотальний футбол».Київським читачам новинку представлять упорядник книжки Сергій Жадан, а також
письменники Сашко Ушкалов (Україна) і Наташа Ґерке (По...льща).

Збірка «Тотальний футбол» вміщує есеї чотирьох українських та чотирьох польських
авторів: Сергія Жадана, Євгена Положія, Наталки Сняданко, Сашка Ушкалова, Павла Гюлле, Марека видавництві

Ідея «Тотального футболу», зазначає Сергій Жадан у передмові до антології, виникла минулого літа в польських та німецьких видавців. «Ідея проста: написати не так про футбол, як про те, що зазвичай залишається поза спортивними трансляціями, – пояснює Жадан, –
міста,і шкільних майданчиках, історія та архітектура, культура й політика – всі ті щоденні й надзвичайно важливі речі, з яких формується наше життя, наші свідомість, пам’ять і надія.

Адже футбол, за великим рахунком, це не паралельна реальність – він і є сама реальність,
можливо.

Книжка призначена найперше тим, хто не надто знається на статистиці, проте хотів
би трішки більше дізнатися, що ж стоїть за цією Грою — футболом; чим живуть стадіони
після того, як завершуються матчі; що запалює серця та горлянки десятків тисяч чоловіків, які живуть своїм щоденним життям, від гри до гри, святкуючи перемоги й переживаючи поразки.

Кожен з авторів антології написав про одне з міст, у якому відбудуться матчі «Євро-2012»: Сергій Жадан – про Донецьк, Наталка Сняданко – про Львів, Євген Положій – про Київ, Сашко Ушкалов – про Харків, Павел Гюлле – про Ґданськ, Марек Бєньчик – про Варшаву, Наташа Ґерке – про Познань і Пьотр Сємьон – про Вроцлав.